Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Niemcy zamierzają wprowadzić opłatę za dobrostan zwierząt

Jak donosi Reuters niemiecka minister rolnictwa Julia Kloeckner naciska na wprowadzenie opłaty za dobrostan zwierząt. Niemiecki przemysł mięsny znajduje się w centrum uwagi po wybuchu koronawirusa. Ponad 600 000 osób jest na kwarantannie! 
Dorota Kolasińska29 czerwca 2020, 18:37
Według doniesień Reutersa niemiecki przemysł mięsny znajduje się w centrum uwagi po wybuchu koronawirusa w rzeźni w pobliżu Guetersloh, który spowodował, że ponad 600 000 osób znalazło się w kwarantannie. Sytuacja wywołała dyskusję na temat standardów w niemieckim przemyśle spożywczym i jego zależności od siły roboczej, zwłaszcza z Rumunii.

W Niemczech planowane jest wprowadzenie opłaty dobrostanowej, której koszty zostaną przeniesione na konsumentów, a rolnicy otrzymają te fundusze na poprawę warunków utrzymania zwierząt gospodarskich. 

– Dlatego uważamy, że opłata za dobrostan zwierząt jest konieczna – powiedziała na konferencji prasowej po spotkaniu z przedstawicielami przemysłu mięsnego, sektora detalicznego i stowarzyszeń konsumenckich Julia Kloecker. Dodała również, że władze muszą wprowadzić w życie zakaz sprzedaży produktów mięsnych w cenach dumpingowych. Zamierza wprowadzić znakowanie dobrostanu zwierząt na produktach mięsnych. 

oprac. dkol na podst. reuters.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)