Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Nietypowi pasażerowie na niemieckim promie

Obrazek

Czyżby przeżuwacze chciały wypłynąć w rejs?

Dominika Mulak25 maja 2022, 13:40

Dość nietypowi pasażerowie zaskoczyli kapitana promu Burger w Dithmarschen w Szlezwiku-Holsztynie w miniony piątek (20 maja). 

Jak poinformowała policja w Steinburgu i Dithmarschen na swoim profilu na facebooku, około godziny 2 w nocy na pokładzie statku znalazło się stado bezpańskiego bydła. Aby zapobiec ucieczce zwierząt, mężczyzna po prostu pozamykał bariery.

Dziesięć sztuk bydła do czasu odnalezienia ich właściciela spędziły pewien czas na pokładzie promu. Czyżby przeżuwacze chciały wypłynąć w rejs?

Krowy w centrum zainteresowania

Skoro już mowa o uczłowieczaniu zwierząt to warto podkreślić, że bydło staje w coraz większym centrum zainteresowania. Można nawet rzec, że wiele się na nim eksperymentuje. Był już wełniany stanik dla krów brodzących w śniegu zimą na Syberii, aby strzyki i wymiona nie zmarzły w temperaturze -45 stopni Celsjusza. Ten projekt akurat jest nieco dziwny, ale zrozumiały, bo odmrożenia strzyków nie wróżą nic dobrego dla efektywnej produkcji mleka.

Kolejna innowacja w bydlęcym świecie – okulary VR, dzięki którym krowa zamiast obory widzi zielone pastwisko, co sprawia, że ma wyższą wydajność.

Następnie toaleta dla krów, która ma służyć ochronie środowiska. A teraz... maseczki. Czyżby miały chronić krowy przed koronawirusami? Nic bardziej mylnego. O tym jakie mają pełnić zadanie, przeczytasz TUTAJ

 


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy