Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Odchody zbawią świat

03.11.2018

Drukuj

Odchody zbawią świat

Artykuł dostępny

W krajach rozwijających się, ale szczególnie w Afryce Subsaharyjskiej i Azji Południowej, wieś i odległe od miast obszary często nie mają bezpośrednich połączeń z krajowymi sieciami elektroenergetycznymi, co znacznie wpływa na poziom ubóstwa tamtego regionu.
Jednak coraz więcej krajów pomaga uniknąć pułapki energetycznej, ucząc jak wykorzystać obornik.
  Przekształcenie wszystkich odchodów zwierzęcych w biogaz oferuje sposób na wykorzystanie odnawialnego źródła paliwa dla ponad miliarda ludzi – także, a nawet przede wszystkim do użytku domowego, dając im dostęp do taniej, niezawodnej i zrównoważonej energii. Podejście to jest już szeroko stosowane w Indiach i Chinach.

r e k l a m aW okresie od 2003 do 2013 r. Chiny wybudowały 42 miliony małych biogazowni do użytku domowego bazując na odchodach drobiu i bydła, które zapewniają światło, ogrzewanie i energię, a także wiele znacznie większych elektrowni na biogaz o dziennej wydajności 18 000-60 000 kWh.

Natomiast do 2003 r. Indie zainstalowały już około 3,4 miliona rodzinnych reaktorów biogazowych w różnych częściach kraju, a w 2015 r. liczba biogazowni rodzinnych w Indiach wyniosła cztery miliony.

Polecany artykuł

Brazylijska wieprzowina łapie eksportowego fartaoprac. dkol na podst pigsite.com

Polecane dla Ciebie:

article icon

Jakie dysze, taka kropla

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii