Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

OMP: Ceny nie powalają na kolana, ale rosną...

22.05.2018

Drukuj

OMP: Ceny nie powalają na kolana, ale rosną...

Artykuł dostępny

W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska sprzedała 41 958 ton odtłuszczonego mleka w proszku (OMP) w cenie 1 150 euro za tonę, czyli o 100 euro drożej niż w ubiegłym miesiącu.

r e k l a m aJednak nadal cena nie powala na kolana, a wiadomo, że i ona ma wpływ na ceny mleka surowego. Branża mleczarska od dawna czekała za wzrost cen OMP. 
KE sprzedała OMP w sumie za 48,25 mln euro. 
Zapasy interwencyjne zmniejszyły się o 76 tyś. ton w tym roku ( 4,3 tys. ton w lutym, 25 tys. ton w marcu i 42 tys. ton w maju).
Nadal w magazynach interwencyjnych leży 330 tys. ton. 
Według danych globaldairytrade.info cena OMP w ostatnich dniach wzrosła o 3%.
W krajach UE bardzo powoli i po cichu wzrasta entuzjazm, mówi się o tym, że mija czas tanich produktów mleczarskich i o nadchodzącej stabilizacji rynku.
Według  irlandzkiego stowarzyszenia dostawców mleka (ICMSA) sprzedaż zapasów w takiej ilości w ciągu dwóch miesięcy jest wskaźnikiem umacniania się rynku. 

- Nadszedł czas, aby spółdzielnie przestały mówić o cenach mleka i zaczęły wykorzystywać lepsze zyski z korzyścią dla rolników - mówił Tom Phelan z IFA (Irish Farmer Association)

Polecany artykuł

OMP: Światowa produkcja będzie rosładko/ na podst. agriland.ie/farmersjournal.ie

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Ile jeszcze można wytrzymać?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii