Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Ostrowia się rozpada?

Obrazek

Ostrowia niegdyś znana w całym kraju firma mleczarska. Od wielu lat ma problemy finansowe, ale teraz jest na skraju bankructwa. Co się tam właściwie dzieje? 

Dorota Kolasińska17 września 2019, 08:16
Mleczarnia z Ostrowi Mazowieckiej jest zadłużona, odchodzą pracownicy, produkcja stoi. Już w 2010 roku miała poważne problemy i miał ją przejąć Polmlek, na co się nie zgodzono.

Po kilku innych próbach ratowania zakładu firmę sprzedano firmie Milkiland EU. Mleczarnia zaczęła mieć kolejne problemy gdy zakazano eksportu produktów do Rosji. Wówczas obniżano pensje pracowników, aby temu przeciwdziałać utworzono NSZZ „Solidarność”.

W kwietniu br. pracownicy domagali się podwyżek wynagrodzenia oraz ich terminowego wypłacania i likwidacji systemu akordowego w pracy. Pracownicy grozili protestem.

Odbyło się spotkanie, na którym zarząd zgodził się na warunki. W między czasie dyrektor zakładu postanowił jednak zwolnić kilku pracowników, m.in. przewodniczącego związku zawodowego. 

Jak podaje ostrowmaz.com obecnie konta zakładu zablokował komornik. Milkiland powołał do życia spółkę Cremo Vite, a z niej niektórzy pracownicy mleczarni otrzymali zaległe pensje. Zakład mleczarski jest również zadłużony wobec ZUS-u.

W zakładzie nie ma pracowników, proszkownie i serownie nie pracują. Pracownikom, którzy zostali w zakładzie, cofnięto przepustki umożliwiające wejście na teren przedsiębiorstwa. 

Co dalej stanie się z mleczarnią, która obecnie znajduje się w ukraińskich rękach? Na razie nie wiadomo… 

Oprac. dkol na podst. ostrowmaz.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)