Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Pamiętaj o spisie bydła do końca roku!

Obrazek

ARiMR przypomina o obowiązku spisania stanu stada do końca grudnia. Jaki dokument musisz wypełnić?

Aneta Lewandowska15 listopada 2017, 13:07
Ubiegłoroczne zmiany w ustawie wprowadzają obowiązek spisania stanu stada bydła, owiec, kóz i świń, które są utrzymywane w siedzibie stada. Taki spis ma zostać dostarczony do kierownika biura powiatowego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie później niż do 31 grudnia, a w ciągu siedmiu dni od sporządzenia takie spisu.


Spis wykonuje się co najmniej raz na 12 miesięcy, a ostateczny termin upływa z końcem roku. W spisie należy uwzględnić liczbę zwierząt oraz ich numery identyfikacyjne. Wypełniony formularz, dostępny w siedzibie ARiMR lub TUTAJ należy dostarczyć osobiście, za pośrednictwem poczty lub przy użyciu e-PUAP. Pod linkiem znajduje się także instrukcja wypełniania formularza „Nowe zasady wypełniania spisu stada bydła, owiec, kóz, świń”.


Chociaż wydaje się, że czasu jest jeszcze sporo, warto wypełnić formularz od ręki i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. 
al 
źródło: ARiMR


Picture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)