Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Pierwsze obrady zespołu ds. wysokiej jakości żywności

Obrazek
Dorota Kolasińska21 marca 2019, 13:53
19 marca 2019 odbyły się pierwsze obrady jednej z dziecięciu powołanych grup roboczych Porozumienia RolniczegoPrzewodniczącym zespołu ds. wysokiej jakości żywności został Gabriel Janowski, były minister rolnictwa w rządach Jana Olszewskiego i Hanny Suchockiej w latach 1991-1993, doktor nauk rolniczych.  

– Ten Zespół jest jednym z wiodących, gdyż nie ma dziś w rolnictwie ważniejszej sprawy niż bezpieczeństwo i jakość żywności – podkreślił Gabriel Janowski. Z kolei Izabella Byszewska, prezes Polskiej Izby Produktu Regionalnego, która została zastępcą przewodniczącego ww. zespołu uważa, że stworzenie platformy porozumienia między branżami, będzie kluczowe w nawiązaniu współpracy pomiędzy rolnikami, przetwórcami i przedstawicielami konsumentów.  W ciągu najbliższych tygodni ma powstać lista konkretnych rozwiązań problemów poruszonych podczas obrad zespołu. 

– Tym razem pod dyskusję poddano zagadnienia związane z rozwojem wysokiej jakości żywności. Z uwagi na szeroki zakres zainteresowań organizacji, które zgłosiły swój udział w pracach, zespół został podzielony na podgrupy, które zajmą się zagadnieniami wysokiej jakości w produkcji roślinnej oraz zwierzęcej. Niezależenie od powyższych dwóch, powstała podgrupa, która zajmie się mechanizmami oraz nowoczesnymi technologiami umożliwiającymi rozwój wysokiej jakości żywności – relacjonuje spotkanie Monika Przeworska z Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego, w którym brała udział. 
Podkreśla, także że uczestników bardzo cieszy ogromne zainteresowanie pracami w przedmiotowej grupie wielu organizacji rolniczych.

- Rolnicy wiedzą, że droga do poprawy opłacalności podejmowanej przez nich produkcji wiedzie przez pracę nad jakością oraz jej dokumentowaniem. Podczas dyskusji wielokrotnie podkreślono rolę certyfikatów zapewniania jakości żywności. Obecnie trwają prace nad inwentaryzacją barier (ekonomicznych, legislacyjnych oraz organizacyjnych) w rozwoju produkcji żywności wysokiej jakości – dodała Monika Przeworska.
 

dkol/ Facebook-Porozumienie Rolnicze/ 
Fot. Facebook/Porozumienie Rolnicze


1 z 1
Gabriel Janowski został powołany na Przewodniczącego Zespołu ds. Wysokiej Jakości Żywności

Gabriel Janowski został powołany na Przewodniczącego Zespołu ds. Wysokiej Jakości Żywności

Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)