Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Porozmawiajmy o mleku

Obrazek

To nie był dowcip na prima aprilis – w ramach zajęć „Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego”, 1 kwietnia, przeprowadzono akcję informacyjną o oddziaływaniu mleka i produktów mlecznych na zdrowie człowieka w każdym wieku, w ramach projektu „Cykl Konferencji: Fakty i mity o mleku” realizowanego i finansowanego przez Polską Izbę Mleka.

dr Mirosława Wieczorek8 kwietnia 2017, 06:00

Uczestnicy mogli dowiedzieć się o walorach białego napoju, który jest unikalną kompozycją składników odżywczych, występujących w nielicznych artykułach spożywczych. Mleko stanowi najlepsze i najtańsze źródło łatwo przyswajalnego białka, soli mineralnych w tym wapnia, magnezu, potasu oraz witamin z grupy B i rozpuszczalnych w tłuszczach jak A, D, E, K.


W trakcie spotkania wywiązała się także dyskusja na temat kontrowersyjnych opinii krążących o mleku. Odpowiedzią na przytaczane często nieprawdziwe argumenty były fakty poparte dowodami naukowymi, potwierdzającymi właściwości zdrowotne mleka. Najlepszym sposobem na uniknięcie niedoborów wapnia u dzieci jest codzienne spożycie 3-4 porcji mleka i produktów mlecznych, a u dorosłych 2 porcji mleka dziennie. Takie są zalecenia ekspertów Instytutu Żywności i Żywienia.


Polska Izba Mleka zadbała również o atrakcyjną oprawę spotkania, która została przyjęta entuzjastycznie. Zorganizowano wiele konkursów z nagrodami, w których aktywnie brali udział zarówno dzieci jak i dorośli.


Źródło: Polska Izba Mleka, 
fot.: Polska Izba Mleka



1 z 1
fakty i mity o mleku

fakty i mity o mleku

Picture of the author
Autor Artykułu:dr Mirosława Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)