Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Redukcja amoniaku! Cudowny lek dla środowiska

08.11.2018

Drukuj

Redukcja amoniaku! Cudowny lek dla środowiska

Artykuł dostępny

Pierwszy w historii lek zmniejszający ilość amoniaku u zwierząt hodowlanych (w szczególności u bydła) został zatwierdzony przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). Produkt nazywa się Experior, został opracowany przez firmę Elanco. Przeprowadzone badania wykazały, że produkt był skuteczny w redukcji ilości amoniaku z obornika po podaniu go w dawce dla bydła.

– Zobowiązaliśmy się wpierać rozwój nowych, bezpiecznych i skutecznych leków dla zwierząt. Jesteśmy zachęcani do wprowadzania innowacji zapewniających dodatkowe korzyści płynące jednocześnie dla zwierząt, ludzi i środowiska – mówi Steven M. Solomon, dyrektor Centrum Medycyny Weterynaryjnej FDA.

Wiele badań na Experior wykazało, że produkt można bezpiecznie skarmiać. Co ważne wołowina pochodząca od bydła, które otrzymuje preparat, również może być bezpiecznie spożywana. Przebadano ponad 4000 szt. bydła, nie wpływa to na ich zdrowotność czy inne parametry. 

r e k l a m aRozwój tego produktu na rynku jest częścią większej inicjatywy One Health Initiative, która opowiada się za "kompleksowym podejściem do problemów zdrowotnych i środowiskowych i ma na celu promowanie, poprawę i ochronę zdrowia i dobrego samopoczucia wszystkich gatunków." 

oprac. dkol na podst. bovinevetonline.com
Fot. Kolasińska

Polecany artykuł

Ruszają kontrole – efekty afery

Polecane dla Ciebie:

article icon

Jakie dysze, taka kropla

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii