Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Rosja zwiększy produkcję mleka o 700 tys. ton

16.05.2018

Drukuj

Rosja zwiększy produkcję mleka o 700 tys. ton

Artykuł dostępny

Aż 700 tysięcy ton mleka więcej – taką prognozę zaprezentował minister rolnictwa Dzhambulat Khatuov na rolniczo-przemysłowym forum dla regionu Uralu w Jekaterynburgu w ostatni piątek.
 – W ciągu 2017 r. nasza produkcja wzrosła o 560 tysięcy ton, w tym roku oczekujemy wzrostu o 700 tysięcy – powiedział minister.

r e k l a m aWedług niego, przez ostatnie dwa lata w Rosji obserwowany jest znaczny wzrost w produkcji mleka. Jest to połączone z wprowadzonym wsparciem rządowym dla producentów w całej branży.
– Połowa regionów zwiększa swoją produkcję, jedna trzecia utrzymuje ją na niezmienionym poziomie, dlatego bardzo ważne jest, aby powiększyła wydajność w stadach bydła, poprawiła technologie żywieniowe i rozwinęła metody hodowlane – radził minister Khatuov.

Rosyjski szef resortu rolnictwa dodał, że wkrótce ministerstwo wprowadzi surowe kary dla producentów, którzy otrzymują wsparcie od państwa.
– Myślę, że w niedalekiej przyszłości zwiększymy odpowiedzialność za słabe wyniki, ponieważ każdy, kto dostaje wsparcie od państwa powinien osiągać rezultaty. Podejście będzie twarde – pokreślił.

Polecany artykuł

Sankcje USA przestraszyły producentów w RosjiWedług rosyjskiego urzędu statystycznego, Rosstatu, w 2017 roku Federacja Rosyjska wyprodukowała 31,1 milionów ton mleka, co jest 1,2% wzrostem od poprzedniego roku. Jak podaje Krajowy Raport Gospodarczy z 2017 roku, prognozowana produkcja w bieżącym roku ma sięgnąć 31,3 milionów ton mleka.


al na podst. Dairynews.ru

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Ile jeszcze można wytrzymać?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii