Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Sejm przegłosuje ubój rytualny?

Obrazek

W najbliższy czwartek Sejm będzie głosował nad obywatelskim projektem ustawy, dopuszczającym ubój rytualny. Projekt uchwały wraz z ponad 130 tys. podpisów złożyły w Sejmie w kwietniu Izby Rolnicze.

23 czerwca 2014, 10:38

Za dopuszczeniem uboju rytualnego opowiada się PSL, ale to czy ustawa przejdzie, zależy od postawy koalicjanta z PO. A Platforma Obywatelska jest bardzo powściągliwa w wypowiedziach na temat tego głosowania. Wiadomo, że przeciwko tej uchwale zagłosują: PiS, SLD, TR i SP. Jeżeli PO nie wprowadzi dyscypliny głosowania, ustawa przepadnie.

Trwają rozmowy na ten temat w Sejmowych kuluarach. PSL w kontekście ujawnionej tydzień temu afery podsłuchowej zdaje się dawać swojemu koalicjantowi do zrozumienia, że jeżeli nie będzie mógł liczyć na PO przy poparciu tego projektu, to PSL może nie stanąć po stronie PO podczas głosowania nad przyspieszonymi wyborami do Sejmu, które w obecnej sytuacji politycznej jest nadal możliwe.

Jak zachowają się obaj koalicjanci, okażę się już w czwartek, 26 czerwca. bcz

fot. K. BiałoskórskiWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)