Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Skandal? Jaki skandal, Brazylia zwiększa eksport wołowiny

18.04.2017

Drukuj

Skandal? Jaki skandal, Brazylia zwiększa eksport wołowiny

Artykuł dostępny

Jak poinformowało brazylijskie Stowarzyszenie Eksporterów Wołowiny (ABIEC) jeszcze w tym roku nastąpi wzrost eksportu wołowiny z Brazylii.

r e k l a m aWzrost mimo afery

Trendowi wzrostowemu nie zaszkodziły nawet ujawnione w połowie marca br. przypadki wpuszczenia do sprzedaży zepsutego i zainfekowanego salmonellą mięsa. Wówczas brazylijskie władze zawiesiły w czynnościach 33 urzędników i wobec 21 zakładów mięsnych wszczęły śledztwo, ponieważ podejrzewano ich przedstawicieli o przekupywanie inspektorów federalnych, by dopuszczali do obrotu mięso niezdatne do sprzedaży. W wyniku kontroli zamknięto trzy zakłady mięsne i podjęto decyzje o dalszych szczegółowych kontrolach w innych placówkach. Efektem afery było wstrzymanie eksportu mięsa wołowego do Chin, Chile, Egiptu oraz Hongkongu i to już w dwa tygodnie po wyjściu na jaw afery. Mięsa z Brazylii nie chcieli także farmerzy z Irlandii.

Zarabiają dalej

Co ciekawe, jeszcze na kilka dni przed wybuchem skandalu Antonio Jorge Camrdelli, prezes ABIEC zapowiedział, że w 2017 r. z Brazylii zostanie wyeksportowana wołowina o wartości około 5,5-6 mld USD (dolarów amerykańskich). Jednocześnie dla tamtejszych eksporterów będzie to oznaczało aż 9% wzrost w ujęciu wartościowym i 11% w ujęciu ilościowym (wywożonego towaru).

Ekspansja rynkowa rośnie

Brazylijska produkcja wołowiny gna w tempie trudnym do przyhamowania – każdego roku kraj ten zwiększa liczbę rynków zbytu dla swojej wołowiny. Według danych FAPA, w 2015 r. było to 129 krajów, a w 2016 r. już 133 kraje, a zdaniem ABIEC, w 2017 r. będzie ich nawet 184ag, na podst. FAPA

Read more in the premium version

article icon

Sprawdż za ile kupisz krajowy sprzęt zielonkowy!

Order a premium version

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii