Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Skup bydła: Nadpodaż krów

20.07.2018

Drukuj

Skup bydła: Nadpodaż krów

Artykuł dostępny

W związku z suszą w skupach bydła pojawia się coraz więcej krów mlecznych. Hodowcy pozbywają się nadwyżki produkcyjnej z dwóch powodów. Po pierwsze boją się, że nie starczy im pasz i wyprzedają słabsze sztuki, druga przyczyna - jak mówią specjaliści jest również bardzo istotna. Mianowicie, im mniej posiadasz bydła, tym łatwiej będzie otrzymać pomoc suszową. 

r e k l a m aNiestety za tym podąża także spadek cen, na Podlasiu płacą nawet o 1-2 zł mniej, bo wszyscy pozbywają się gorszych krów mlecznych głównie dlatego, że w tamtym rejonie wiele stad nadal utrzymywanych jest pastwiskowo, a trawa była wygryziona niemalże do gołej ziemi. Na deszcz się nie zapowiadało, a mało kto miał perspektywę na drugi, a co dopiero trzeci pokos. Trawa odbiła i powoli się regeneruje, także nastrój trochę się poprawił. Jednak Ci, którzy utrzymują bydło całorocznie na pastwisku zaczęli dokarmiać już miesiąc temu. 

Według naszej sondy ceny byków i jałówek nie zmieniły się znacząco w skali tygodnia. Z kolei według danych GUS-u ceny skupu żywca w skali miesiąca spadły o 2%, natomiast w skali roku wzrosły o 4,3%. 

Polecany artykuł

Skup bydła: Krowy mogą jeszcze podrożećZobacz notowania cen tutaj


dkol

Polecane dla Ciebie:

article icon

Plan zagospodarowania przestrzennego i wezwanie do zapłaty planistycznej

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii