Reklama zniknie za 11 sekund

Skup bydła: Spada cena krów

Obrazek

Ubiegłotygodniowa nadpodaż krów, spowodowała kolejne obniżki cen, na szczęście dotyczące tylko tej płci i grupy wiekowej. Reszta cen stabilnie trzyma się na dość wysokim poziomie. 

Dorota Kolasińska27 lipca 2018, 12:02

W niektórych skupach ceny za bydło w ogóle się nie zmieniły. Cena, którą otrzymują hodowcy bydła mlecznego za krowy niestety nadal spada. Ubiegłotygodniowa nadpodaż, którą zaobserwowaliśmy, (hodowcy wyzbywali się słabszych sztuk) wpłynęła na spadek ceny.
Teraz ubojnie tę sytuację tłumaczą nadpodażą krów na zachodzie (gdzie również w wielu rejonach panuje susza i braki pasz), ubojnie są przepełnione, a więc ceny na naszym rynku także są niższe.

Powodem spadku cen jest także brak popytu na krajowym rynku na wołowinę pochodzącą od starszych krów. 

Zobacz aktualne ceny w skupach tutaj

Przeczytaj, też jak sprawa wyglądała w zeszłym tygodniu


dkol


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)