Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium

Skup bydła: Stagnacja cen

Obrazek

Wysoka temperatura wszystkim dała się we znaki, utrzymując się stale na tym samym poziomie, podobnie było w skupie bydła. Bez większych zmian - ceny są stabilne i dość wysokie. Na szczęście nie było kolejnych obniżek cen w skupie za krowy. 

Dorota Kolasińska3 sierpnia 2018, 12:50
W ubiegłym tygodniu obserwowaliśmy spadek cen za krowy mleczne. W tym tygodniu żadna ubojnia nie zgłosiła takiego trendu, ale jedna z nich w ogóle zrezygnowała ze skupu krów. Najprawdopodobniej jest to nie opłacalne, bo podaż jest duża, ale ze zbytem takiej wołowiny jest w ostatnich dniach problem. Co jest jednak trochę dziwne, bo podobno Włosi zajadają się wołowiną ze starszych sztuk, szczególnie z naszych hodowli. Najbardziej lubią te, które przez większość roku przebywają na pastwisku - mięso ma inny smak i znakomicie nadaje się na aromatyczny rosół, gulasz i do pieczenia. 
Ceny od zeszłego tygodnia nie zmieniły się, ma to pewnie związek z lekką poprawą sytuacji na łąkach i pastwiskach. Gdzieniegdzie kolejny pokos był całkiem udany (od 50 do 70% w porównaniu do lat poprzednich). Nadgoniła też kukurydza, wygląda o wiele lepiej niż dwa tygodnie temu, ale fala upałów pewnie po raz kolejny, w tym sezonie da się we znaki roślinom uprawnym. 
Pełną tabelę cen skupu znajdziesz tutaj
dkol


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)