Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Skup bydła: Wiosną ceny rosną!

20.04.2018

Drukuj

Skup bydła: Wiosną ceny rosną!

Artykuł dostępny

Wiosną ceny rosną 

Nie sprawdziły się pesymistyczne zapowiedzi z ubiegłego tygodnia. Rośnie temperatura i rosną ceny. Zdrożały zwłaszcza jałówki i krowy. Na byki jest mniejsze zapotrzebowanie.

Od ponad trzech tygodni utrzymuje się zwiększony popyt – zwiększone zapotrzebowanie płynie zarówno z krajów Unii, jak i z państw, do których eksportujemy wołowinę z bydła ubitego rytualnie. W tym tygodniu podaż nie nadążała, stąd niewielkie wzrosty cen – 0 0,10–0,20 zł/kg.
– Wzrosło zapotrzebowanie na wołowinę z uboju rytualnego, a to pociągnęło za sobą także wzrost cen na wołowinę z uboju "normalnego". Problem w tym, że kraje Unii nie za bardzo chcą płacić więcej, więc prawdopodobnie ten zwyżkowy trend długo się nie utrzyma – poinformowali nas skupujący. Wiosną zazwyczaj popyt nieco rośnie, by potem spaść w miesiącach wakacyjnych.

Wciąż nie widać zwiększonej podaży krów, wręcz brakuje tego asortymentu – część mleczarni znacząco obniżyło ceny (nawet poniżej 1,20 zł/l),  ale wciąż jest wiele takich, gdzie cena mleka utrzymuje się na dość dobrym poziomie (1,50 zł/l, a nawet więcej). 

Byki wysokoZ przeprowadzonej przez „top agrar Polska” sondy cenowej wynika, że aktualnie najwyższa cena za byki w wadze poubojowej to 13,90 zł netto/kg, a najniższa to nadal 12,90 zł netto/kg. W wadze żywej za byki ubojnie płacą maksymalnie 8 zł netto/kg, a minimalnie 7 zł netto/kg.

Najwyższa cena za krowę w wadze poubojowej  – 12,60 zł netto/kg, a najniższa pozostała na tym samym poziomie – 10,80 zł netto/kg. W wadze żywej za krowę producent otrzyma maksymalnie 6,30 zł netto/kg, a stawka minimalna obniżyła się do 5,2 zł netto/kg.

r e k l a m aSprawdź ceny w swojej okolicy – sonda cenowa!

mw

Zobacz poprzednie notowania cen skupu:

Polecany artykuł

Skup bydła: Rynek wołowiny w równowadzeWołowina - ceny dobre, ale mogą spaść

Skup bydła: Rynek wołowiny w równowadze 6.04.2018 r.

Skup bydła: większa sprzedaż i wyższa cena 23.03.2018 r.

Skup bydła: Ceny nieznacznie w górę 16.03.2018 r.

Polecane dla Ciebie:

article icon

Zboża: początek roku z wzrostami cen

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii