Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Spółdzielnia Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego przejmie MTP Tabo

Obrazek

Do UOKiK wpłynął wniosek o koncentrację od Spółdzielni Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego z siedzibą w Białymstoku. Koncentracja miałaby polegać na przejęciu przez spółdzielnię kontroli nad spółką MPT Tabo z siedzibą w Bogucinie. 

Dorota Kolasińska24 listopada 2022, 08:00

W wyniku zgłaszanej koncentracji SOT zamierza nabyć 100 proc. udziałów w MPT Tabo. SOT powstał z powołania podlaskich spółdzielni mleczarskich tj.; Mlekpol, Mlekovita, Bielmlek, Piątnica MSM Mońki, OSM Hajnówka i SM Łapy. Spółdzielnia jest obecna na rynku od ponad 30 lat. Przedmiotem jej działalności jest sprzedaż hurtowa i detaliczna produktów (w tym głównie artykułów mleczarskich) na obszarze kraju i za granicą. 

Spółdzielnia prowadzi działalność handlową w 13 lokalizacjach w swoich specjalistycznych magazynach przechowywania, chłodzenia i składowania. Jej hurtownie zlokalizowane są, w: Białymstoku, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, Sosnowcu, Chorzowie, Nowej Soli, Krakowie, Kielcach, Łodzi, Pruszczu Gdańskim, Kętrzynie i Ełku.
Swoim działaniem obejmuje region północno-zachodniej Polski. Klientami MPT Tabo są głównie sklepy detaliczne, polskie sieci handlowe, podhurty, kioski, szkoły, przedszkola, biura, hotele, zakłady pracy (w zakresie paczek) oraz agencje reklamowe. W swojej ofercie spółka posiada szeroką gamę produktów (m.in. słodycze, herbaty, kawy, przetwory owocowo-warzywne, makarony, przyprawy, produkty sypkie, koncentraty spożywcze, karmy dla zwierząt, soki, napoje i wody oraz podstawową chemię gospodarczą).

oprac. dkol na podst. Wiadomości Handlowe/ UOKiK
fot. SOT/screen YTPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)