Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Spółdzielnie mleczarskie jednym z tematów w Brukseli

Obrazek

Agnieszka Maliszewska spotkała się z amerykańskim Sekretarzem ds. Rolnictwa, Sonny Perdue w Brukseli. W ramach spotkania omówiono wyzwania i perspektywy przed jakimi stoją spółdzielnie mleczarskie w UE.  

Dorota Kolasińska28 stycznia 2020, 10:34
Agnieszka Maliszewska, pierwsza Wiceprzewodnicząca COGECA 27 stycznia 2020 r. uczestniczyła w spotkaniach w Brukseli, odbywających się w związku z wizytą Sonny’ego Perdue, Sekretarza Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, szefa Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych.
 
Podczas spotkania z Sekretarzem Perdue poruszone zostały tematy dotyczące wyzwań przed jakimi stoją rolnicy i spółdzielnie mleczarskie z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych. W spotkaniu uczestniczyli kluczowi przedstawiciele m.in.: Janusz Wojciechowski – Europejski Komisarz ds. Rolnictwa, Phil Hogan – Europejski Komisarz ds. Handlu oraz Europejski Komisarz ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności.

Handel międzynarodowy


Sekretarz rolnictwa Sonny Perdue podczas licznych spotkań w Brukseli spotkał się ze skargami Unii Europejskiej na zagrożenia ze strony USA dla globalnych zasad handlu i karnych ceł na unijne towary rolne. Relacje handlowe, a raczej umiejętność rozwiązywania sporów pomiędzy UE, a USA uległy pogorszeniu od momentu objęcia stanowiska przez prezydenta Donalda Trumpa. Ministrowie wyrazili również niezadowolenie z amerykańskich taryf na europejskie wino i ser, jako odwet w związku z problemami Airbus SE. 

– Rolnicy nie powinni cierpieć z powodu międzynarodowych konfliktów handlowych – powiedział Janusz Wojciechowski, komisarz ds. Rolnictwa UE i po rozmowach z Perdue.

oprac dkol na podst. Polska Izba Mleka/ bloomberg.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy