Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Superkrowa GMO? Bill Gates ma plan jak powstrzymać zmiany klimatyczne

Obrazek
Bill Gates zajmuje się projektem stworzenia krowy GMO, która miałaby powstrzymać zmiany klimatyczne na świecie. Zamierza stworzyć rasę krów, przystosowaną do trudnych warunków klimatycznych, a jednocześnie wydajną. 
Dorota Kolasińska17 lutego 2020, 14:44
Jak czytamy na portalu GeekWeek.pl Bill Gates od dawna angażuje się w różne inicjatywy mające na celu ochronę naszej planety przed zmianami klimatycznymi, przede wszystkim globalnym ociepleniem. Twierdzi, że największe ilości metanu emitują do atmosfery właśnie krowy.

Podczas Targów Ferma Bydła w miniony weekend zorganizowano debatę, podczas której dyskutowano właśnie na temat emisji gazów cieplarnianych, z podanych danych wynika, że za emisję odpowiada kolejno:

28% – transport
28% – energetyka
22% – przemysł
9 % zwierzęta

Więcej na temat debaty "Czy krowy są największym zagrożeniem dla środowiska? – fakty i mity", a także pomysłów dr. Kujawiaka jak zmniejszyć emisję metanu do środowiska przeczytasz TUTAJ

Natomiast Bill Gates postanowił w związku pomysłem ograniczenia emisji metanu zainwestować 40 mln dolarów w projekt utworzenia krowy 2.0 korzystając z inżynierii genetycznej w Global Alliance for Livestock Veterinary Medicines w Edynburgu.

Krowy miałyby produkować mleko w Afryce pobierając mniej paszy, produkując nie kilka lecz kilkadziesiąt litrów mleka, a mięso miałoby być pożywniejsze. Ponadto zwierzęta miałyby emitować mniej gazów cieplarnianych do atmosfery. Krowa 2.0 miałaby przede wszystkim rozwiązać problem głodu i emisji gazów cieplarnianych.

Miliarder chce powstrzymać Afrykańczyków przed migracją na inne kontynenty zapewniając im pracą – bardziej wydajne zwierzęta, a więc zachęcić do zarobienia większych pieniędzy i utrzymania rodzin w Afryce. oprac. dkol na podst. geekweek.pl
Fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)