Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Targi Sommet we Francji w nowej odsłonie

Obrazek

– W 2021 roku nastąpi ożywienie w sektorze rolnym, a targi będą jego siłą napędową – zapowiadali podczas konferencji prasowej organizatorzy Sommet de l'Elevage w Clermont-Ferrand (Francja).

Marcin Jajor8 lipca 2021, 18:00

Epidemia koronawirusa i związane z nią restrykcje zmusiły organizatorów jednej z największych imprez rolniczych w Europie do odwołania imprezy w 2020 roku. Na szczęście w tym roku sytuacja jest lepsza i – jak wielokrotnie podkreślali organizatorzy – przy zachowaniu ścisłego reżimu sanitarnego impreza odbędzie się w dniach od 5 do 8 października br. w tradycyjnej formie. Oczywiście przy istotnym wsparciu ze strony wersji cyfrowej poprzez platformę internetową i aplikację mobilną.

Jak zaznaczał Jacques Chazalet, prezydent Sommet de l'Elevage, targi to miejsce, gdzie możemy się spotkać i porozmawiać o najnowszych trendach. Hodowcy zrozumieli, że muszą się komunikować. Podobne zdanie ma także Fabrice Berthon, dyrektor generalny imprezy. – Mamy wszelkie powody, aby być optymistami! Jesień 2021 roku będzie czasem ożywienia gospodarczego, a Sommet będzie bez wątpienia jednym z głównych wektorów ożywienia w sektorze rolniczym – podkreślał Berthon.

Targi zapowiadają się ciekawe pod wieloma względami. Jak wyliczał Berthon, ma w nich wziąć udział łącznie ok. 1,5 tysiąca wystawców z czego 12% to wystawcy międzynarodowi. Ciekawostkę może stanowić nowa hala wystawowa o powierzchni 10.000 m². Nastąpiła też reorganizacja pleneru pokazowego, a dodatkowo zmienione mają być lokalizacje niektórych wystaw, tak by było więcej przestrzeni a odwiedzający mieli możliwość utrzymania bezpiecznego dystansu. Ułatwieniem, które ma jednocześnie ograniczyć potencjalne większe zgromadzenia ludzi ma być też możliwość elektronicznej rejestracji, a także dłuższy niż dotąd czas trwania targów (łącznie 4 dni).

Ponadto uczestnicy targów będą mieli znakomitą okazję podziwiać łącznie ok. 2 tys. najpiękniejszych w regionie zwierząt hodowlanych. Najwięcej bo ok. 1300 sztuk przyjedzie bydła reprezentowanego przez łącznie 24 różne rasy. Na targach nie zabraknie też owiec (ok. 400 sztuk reprezentowanych przez 26 różnych ras) i koni (300 sztuk reprezentowanych przez 16 ras).

Najważniejszym punktem imprezy będą łącznie 3 różne wystawy o zasięgu krajowym: bydła rasy aubrac, simmental oraz owiec rasy rava. Do tego łącznie ok. 50 różnych konferencji i sympozjów.

Warto uzupełnić, że wspomniany reżim sanitarny to m.in. wymóg posiadania dokumentu potwierdzającego przeprowadzenie kompletnego szczepienia przeciwko COVID–19 (tzw. unijnego certyfikatu COVID-19) lub testu PCR na obecność wirusa na 48 godzin przed przyjazdem na targi.

mj


Picture of the author
Autor Artykułu:Marcin Jajor
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)