Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Tudder, czyli Tinder dla krów?

14.02.2019

Drukuj

Tudder, czyli Tinder dla krów?

Artykuł dostępny

Aplikacja nie nazywa się na szczęście Tinder, a autor wynalazku wykazał się poczuciem humoru i nazwał ją dość podobnie Tudder. Jest to pierwsza aplikacja służąca do kojarzenia zwierząt.
W aplikacji oprócz zdjęcia bydła znajdują się podstawowe informacje dotyczące parametrów stada, wydajności itd. Gdy zdecydujemy, która sztuka jest warta zainteresowania (przesuwając na "tak" w prawo, na "nie" w lewo) automatycznie jesteśmy przekierowywani na stronę internetową SellMyLivestock, gdzie hodowcy mogą przeglądać więcej zdjęć i danych o zwierzętach przed podjęciem decyzji o zakupie.

r e k l a m a

– Dostępne są informacje na temat wydajności mleka, zawartości białka, a także łatwości wycieleń – wyjaśnił Doug Bairner, CEO firmy Hectare Agritech, która prowadzi SellMyLivestock (SML) i Graindex, brytyjską internetową platformę handlową agritech.

Według autorów dopasowanie żywego inwentarza online jest jeszcze łatwiejsze niż dopasowanie ludzi, ponieważ istnieje ogromna ilość danych, które przewidują, jakie będzie ich potomstwo oraz bada jakie są nasze oczekiwania. 

Aplikacja brytyjskich twórców ma ułatwić kojarzenie zwierząt i handel bydłem na terenie Wielkiej Brytanii. Wynalazcy twierdzą, że rolnictwo, jest taką samą gałęzią przemysłu jak każde inne i wymaga innowacyjnego podejścia do hodowli.


Oprac. dkol na podst. reuters.com
Fot. reuters.com

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii