Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Tudder, czyli Tinder dla krów?

Obrazek

Niemożliwe? A jednak… To brytyjska aplikacja, której wynalazca wzorował się na Tinderze (aplikacji randkowej), aby pomóc rolnikom w dopasowaniu bydła do rozrodu. Uruchomiono ją właśnie w Walentynki! 

Dorota Kolasińska14 lutego 2019, 14:13
Aplikacja nie nazywa się na szczęście Tinder, a autor wynalazku wykazał się poczuciem humoru i nazwał ją dość podobnie Tudder. Jest to pierwsza aplikacja służąca do kojarzenia zwierząt.
W aplikacji oprócz zdjęcia bydła znajdują się podstawowe informacje dotyczące parametrów stada, wydajności itd. Gdy zdecydujemy, która sztuka jest warta zainteresowania (przesuwając na "tak" w prawo, na "nie" w lewo) automatycznie jesteśmy przekierowywani na stronę internetową SellMyLivestock, gdzie hodowcy mogą przeglądać więcej zdjęć i danych o zwierzętach przed podjęciem decyzji o zakupie.

– Dostępne są informacje na temat wydajności mleka, zawartości białka, a także łatwości wycieleń – wyjaśnił Doug Bairner, CEO firmy Hectare Agritech, która prowadzi SellMyLivestock (SML) i Graindex, brytyjską internetową platformę handlową agritech.

Według autorów dopasowanie żywego inwentarza online jest jeszcze łatwiejsze niż dopasowanie ludzi, ponieważ istnieje ogromna ilość danych, które przewidują, jakie będzie ich potomstwo oraz bada jakie są nasze oczekiwania. 

Aplikacja brytyjskich twórców ma ułatwić kojarzenie zwierząt i handel bydłem na terenie Wielkiej Brytanii. Wynalazcy twierdzą, że rolnictwo, jest taką samą gałęzią przemysłu jak każde inne i wymaga innowacyjnego podejścia do hodowli.


Oprac. dkol na podst. reuters.com
Fot. reuters.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)