Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Tönnies zamyka ubojnię bydła w Legden

Obrazek

Zmniejszające się pogłowie bydła w Niemczech odciska swoje piętno na krajobrazie tamtejszych rzeźni. Tönnies zaprzestaje uboju w Legden.

Dominika Mulak5 marca 2023, 06:00
Firma Tönnies tymczasowo zamyka swój najmniejszy zakład zajmujący się ubojem bydła w Legden (Nadrenia Północna-Westfalia, Niemcy). Jak wyjaśniła firma, oddział Tönnies Rind reaguje w ten sposób na ogólną sytuację w branży oraz spadek pogłowia bydła w Niemczech. Rzecznik Tönnies podkreśla, że tymczasowe wyłączenie rzeźni nastąpi 31 marca 2023 roku, a ubój od kwietnia będzie kontynuowany w Badbergen.

– Przeprowadzka nie będzie miała wpływu na długoletnie relacje z dostawcami. Będą one kontynuowane w pobliskich lokalizacjach Badbergen i Wilhelmshaven – wyjaśnia rzecznik Tönnies. Firma zaoferowała wszystkim 50 pracownikom ubojni w Legden możliwość przeniesienia się do innych lokalizacji grupy.

Z punktu widzenia firmy tymczasowe zawieszenie pracy ubojni w Legden było nieuniknioną reakcją na zmienioną sytuację rynkową. Mówi się, że pogłowie bydła w Niemczech spadła o prawie 12% w ciągu ostatnich pięciu lat z powodu różnych czynników.

Teraz potrzeba czasu, żeby można było określić, czy rzeźnia w Legden zostanie ponownie uruchomiona. Aby tak się stało, pogłowie bydła w Niemczech musiałoby ponownie znacznie wzrosnąć.

Oprac. na podstawie www.topagrar.com
Fot. Envato Elements


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)