Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Transport zwierząt – zwiększone kontrole

11.02.2019

Drukuj

Transport zwierząt – zwiększone kontrole

Artykuł dostępny

Celem transportu zwierząt jest rozmnażanie, dalsza hodowla oraz ubój. Trasy, które przemierzają ciężarówki i tiry wyładowane po brzegi żywcem są ogromne, a w każdym kraju panują inne zasady przewozu zwierząt. Parlament europejski chce, aby ujednolicić zasady transportu zwierząt i przede wszystkim zasady ich egzekwowania. 

r e k l a m a– Oczywiście transport, obsługa, ładunek i rozładunek są dla zwierząt źródłem stresu – mówi Alain Muller, przewoźnik zwierząt. 

Parlament chce, aby czas podróży był jak najkrótszy, a zasady panujące w każdym kraju są zupełnie inne, to również dotyczy samego traktowania i podstawowych zasad dobrostanu oraz utrzymania zwierząt. Zwierzęta powinny mieć w transporcie odpowiednią przestrzeń, wentylację, dostęp do paszy i wody. 

Polecany artykuł

Dojdzie do wojny handlowej z Czechami?Parlament europejski proponuje wyposażenie samochodów transportujących żywiec w technologie śledzenia sygnału GPS, aby móc sprawować kontrolę nad przemieszczaniem zwierząt i czasem przebiegającej podróży. Jak zapowiada Parlament Europejski kary za niedopełnienie obowiązków będą surowsze, w tym między innymi utrata licencji. 

– Jeśli kraje trzecie nie są w stanie zagwarantować, że traktują zwierzęta, w taki sposób jak my w Europie, zabroni się ich eksportu – podkreśla Jorn Dohrmann z ECR.

Według Parlamentu należy zachęcić sektor do transportu produktów zwierzęcych o ile jest to możliwe. 

Oprac. dkol na podst. Parlament Europejski

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: stawki na krajowym rynku w dół

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii