Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Tysiące szt. bydła utonęło: nadal trwa akcja ratunkowa w Kolumbii Brytyjskiej

Obrazek

Od początku bieżącego tygodnia Kolumbia Brytyjska zmaga się z tragicznymi skutkami powodzi, które nawiedziły region. Tysiące gospodarstw jest zalanych, rolnicy stracili domy, budynki inwentarskie, pasze i zwierzęta. Dramatyczna akcja ratunkowa zwierząt trwa.

Dorota Kolasińska18 listopada 2021, 14:18

To bardzo trudny czas dla rolników z Kolumbii Brytyjskiej. Przez prowincję przeszła gigantyczna powódź. Ministerstwo rolnictwa tego regionu kontaktuje się z rolnikami, próbując pomóc, sytuacja jest dramatyczna. W koszmarnej sytuacji są gospodarstwa zalane wodą, jak i te odcięte od świata, pozostawione bez zapasów. Rolnicy mimo nakazu ewakuacji terenu i opuszczenia gospodarstw pozostali na farmach, aby ratować zwierzęta, które przeżyły. Właściciele zwierząt z wolontariuszami prowadzą akcje ratunkowe. W tym terenie znajduje się bardzo dużo ferm bydła mlecznego i drobiu.




Przestraszone krowy na sznurku płyną za skuterami wodnymi na suche tereny, gdzie rolnicy umieszczają je w przyczepach i przewożą do innych gospodarstw. Jeden z wolontariuszy, który ostatnie dwie dobry spędził w wodzie relacjonuje, że widział jak około 60 łódek i skuterów ciągnie za sobą 60 zwierząt. W niektórych miejscach unoszą się w wodzie truchła padłych kurczaków, kostki siana i słomy.

- Wiemy, że wiele krów uszło z życiem. Bohaterskie wysiłki naszych rolników były niewiarygodne. Chciałbym, żebyście mogli zobaczyć to, co ja widziałem – mówi burmistrz Abbotsford Henry Braun, dodaje, że niestety wiele cieląt utonęło, gdy woda podniosła się do wysokości 4-5 stóp.



Tymczasem Lana Popham, minister rolnictwa obiecała fundusze pomocowe dla rolników dotkniętych katastrofą i dodała, że współpracuje z innymi prowincjami, rządem federalnym i prywatnymi firmami, które nie zostały dotknięte powodzią, w celu zabezpieczenia żywności i innych zasobów - takich jak opieka medyczna - dla zwierząt, które przeżyły powódź. Zaznaczyła, że będzie konieczna również masowa eutanazja tych, które odniosły poważne rany. Te które przetrwały powódź i są w dobrej kondycji, będą potrzebowały pasz na najbliższe dni dopóki wszystko nie wróci do normy.

- Chcą chronić swoje zwierzęta. Wielu oddałoby za nie życie – powiedział burmistrz i podkreślił, że ostatnie wydarzenia były niezwykle przygnębiające, ale również wzruszające, kiedy patrzył, jak ludzie się jednoczą, pomagając sobie wzajemnie. Ostatnie miesiące były bardzo trudne dla rolników – przeżyli suszę, sezon wegetacyjny był słaby, odczuwają nadal finansowo skutki pandemii, a teraz nawiedziła ich powódź. Trwa zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych.





Oprac. dkol na podst. bc.ctvnews.ca

Fot. ntv.com.tr



Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)