Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Krowa uciekła z farmy, przygarnęły ją jelenie

Obrazek

Historia krówki Bonnie poruszyła serca ludzi na całym świecie, podobnie jak historia polskiej krowy uciekinierki żyjącej w stadzie żubrów. Jałówkę przygarnęło stado jeleni. Zarejestrowały to kamery myśliwych.  

Dorota Kolasińska15 stycznia 2020, 15:46
Na pewno wielu z Was pamięta historię krowy przygarniętej przez rodzinę żubrów. W Stanach Zjednoczonych miała miejsce podobna historia, ale zastępczą rodziną było stado jeleni. 

Mała jałóweczka Bonnie rasy hereford, w wieku 4 miesięcy uciekła do pobliskiego lasu z farmy w Holland w stanie Nowy Jork. Nikomu z okolicznych rolników nie udało się jej złapać i wielu twierdziło, że nie przeżyje zimy. Jednak życie jest przewrotne, bo jałóweczka zimą nie była sama. Przygarnęła ją rodzina jeleni… Zarejestrowały to kamery myśliwych.

Właścicielka ziemi, po której wędrowała jałówka postanowiła pomóc maluchowi przetrwać zimę i powoli oswajała zwierzę przynosząc mu paszę. Wiedziała bowiem, że okoliczni rolnicy zagrozili, że jeśli ta wejdzie na ich posesję, zastrzelą ją. Jałówka przebywała w lesie około 8 miesięcy zanim ją schwytano. 

Poprosiła o pomoc pracowników Azylu dla Zwierząt w Watkins Glen w stanie Nowy Jork, którzy po kilku próbach schwytali zwierzę. 

oprac. dkol na podst. mmn.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)