Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

W. Kosiniak-Kamysz (PSL): Ta ustawa jest zabójcza dla polskiego rolnictwa!

Przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości głosowali także parlamentarzyści Polskiego Stronnictwa Ludowego. Lider PSL Władysław Kosiniak - Kamysz pojawił się na środowym proteście rolników w Warszawie. Co prezes ludowców sądzi o procedowaniu tej ustawy w Parlamencie?

Bartłomiej Czekała1 października 2020, 15:21
Zdaniem Władysława Kosiniaka-Kamysza tryb procedowania tej ustawy był skandaliczny. Zabrakło nie tylko konsultacji społecznych, ale i rozwagi przy podejmowaniu takich decyzji.

– Ta ustawa jest zabójcza dla polskiego rolnictwa, stąd jesteśmy tutaj, jesteśmy w Senacie, składamy poprawki, które mają szansę naprawić tę ustawę i sprawić by w ogóle była jakakolwiek normalna dyskusja i konsultacje społeczne, których nie było - mówił lider PSL. Jak dodał, te protesty są po to, by zwrócić uwagę, że ta ustawa dotyczy prawdziwych ludzi i rolników, którzy mogą nie przeżyć tych zmian ustawowych.

Zdaniem szefa ludowców cała ta sytuacja legislacyjna jest także sprawdzianem dla prezydenta Andrzeja Dudy i jego obozu politycznego, bo ta ustawa zrobiła więcej szkody niż 2 embarga rosyjskie na polską żywność.

Pytany o to, czy nowy minister rolnictwa Grzegorz Puda złagodzi złe nastroje na wsi odparł, że „on je podgrzał”.

– On jest twarzą tej ustawy i to jest nieporozumienie, jeżeli dochodzi do mianowania na ministra rolnictwa w nagrodę za ustawę antyrolniczą. Wydaje się, że jest to jakaś prowokacja – przekonywał Władysław Kosiniak-Kamysz.

Obejrzyj cały wywiad poniżej!


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)