Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Wieś kontra miasto – 8 tys. euro kary za zapach krów...

Obrazek

Francuski rolnik otrzymał grzywnę w wysokości 8 tys. euro, bo sąsiadom śmierdziały krowy... Do czego to doszło, gdzie to zaszło... 

Dorota Kolasińska25 listopada 2019, 21:37

Hodowca z regionu Cantal we Francji otrzyma grzywnę w wysokości 8 tys. euro, bo sąsiadom, którzy przeprowadzili się na wieś z miasta przeszkadzał zapach… krów na pastwisku!

Wyrok skazujący wydany przez Sąd Apelacyjny w Limoges zapadł po długiej batalii prawnej. Rolnik Nicolas Bardy hoduje krowy w miejscowości Lacapelle-Viescamp.
Emeryci uznali, że zapach im przeszkadza i jest bardzo uciążliwy. Sprawa trafiła do sądu.

To już kolejny proces we Francji wieś kontra miasto, były już procesy o piejącego koguta, dzwony kościelne i kwakanie kaczek. Niestety, tym razem rolnik przegrał i musi zapłacić 8 tyś euro grzywny. Próbował pójść na kompromis, wybudował nową oborę kilometr dalej, ale to nie pomogło. 

Hodowca otrzymał duże społeczne wsparcie. Petycję z poparciem dla farmera podpisało 120 000 osób. Zorganizowano też zbiórkę na zapłacenie grzywny. Skazujący wyrok dolał oliwy do ognia obrońców tradycyjnej wsi. 

W Beaumont-de-Lomagne w Tarn władze lokalne rozmieściły ostrzeżenia dla mieszkańców miast: „Tutaj trafisz na hałasy krów, traktorów lub dzwonów wiejskich kościołów. Jeśli ci to przeszkadza, prosimy abyś poszedł inną drogą”.

oprac. dkol na podst. nczas.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)