Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Bydło>Aktualności branżowe>

Zapraszamy na Forum Sektora Wołowiny

Obrazek

Nowe wymogi ze strony konsumentów, wyzwania dotyczące zmian klimatu, rynki zbytu, handel i perspektywy rozwoju sektora wołowiny – to tylko niektóre tematy, które będą poruszone podczas VI Forum Sektora Wołowiny w Warszawie.

Marcin Jajor30 listopada 2019, 07:00
Sektor wołowiny boryka się z wieloma problemami. Afera leżakowa, spadki cen skupu, niskie spożycie mięsa w kraju, walka o lepszą jakość i powtarzalność produktu oraz poprawę wizerunku wołowiny w oczach konsumentów, w końcu ograniczone perspektywy rozwoju związane z narastającą konkurencja na rynkach zbytu i susza, która dała się we znaki hodowcom.

O tych i zapewne wielu innych tematach będzie można posłuchać podczas  – odbywającego się już po raz szósty – Forum Sektora Wołowiny. Spotkanie organizowane jest z myślą o hodowcach, producentach żywca wołowego, przedstawicielach ubojni, zakładów rozbioru, przedstawicieli administracji szczebla krajowego i samorządowego oraz handlu, a także dostawcy produktów oraz usług dla przemysłu mięsnego i przedstawiciele świata nauki.

Organizatorzy Forum mając na uwadze wyzwania, jakie pojawiają się na horyzoncie oraz uwzględniając potrzebę nadążania za rosnącymi wymaganiami konsumentów zaplanowali jako temat przewodni tegorocznej imprezy „Wołowina przyjazna dla klimatu, ceniona przez konsumentów”. Zaplanowano pięć bloków tematycznych, z czego cztery są ściśle związane z wyzwaniami uczestników łańcucha dostaw wołowiny poczynając od hodowli poprzez produkcję żywca, produkcję mięsa wołowego, handel i dystrybucję aż po konsumenta oraz jeden blok specjalny szeroko ujmujący wyzwania stojące przed sektorem produkcji zwierzęcej w UE.

Forum odbędzie się 2–3 grudnia 2019 roku w Hotelu Radisson Collection Hotel w Warszawie, na ul. Grzybowskiej 24. Więcej informacji na: www.beefforum.eu.
mj/dk
Fot. Sierszeńska


Picture of the author
Autor Artykułu:Marcin Jajor
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)