Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Animex - 60 przypadków zachorowań na koronawirusa

Obrazek

W starachowickich zakładach mięsnych potwierdzono już 60 przypadków zachorowań na koronawirusa, z czego 54 osoby to pracownicy Animexu, a 6 osób to pracownicy firm zewnętrznych współpracujących z firmą.

Dominika Mulak1 czerwca 2020, 10:55
W piątek 29 maja rzecznik firmy Animex Foods w Starachowicach poinformował o siedmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem wśród pracowników firmy. Łącznie zachorowało już 60 osób, z czego 6 z nich to pracownicy firm zewnętrznych współpracujących z Animexem.

Obecnie na kwarantannie przebywa ponad 200 osób, w tym pracownicy zakładu oraz członkowie ich rodzin. To właśnie wśród tych osób zdiagnozowano większość nowych przypadków zachorowania na Covid-19.

Jak podkreśla rzecznik prasowy Animex Foods, Łukasz Dominiak, firma jest w stałym kontakcie z władzami sanepidu.
- Wszystkie nasze działania konsultujemy z najlepszymi w kraju ekspertami od epidemiologii. Codziennie sytuacja jest analizowana. Kontaktujemy się stale z władzami województwa świętokrzyskiego. Nie zaniedbujemy żadnych działań – zapewnił.


Dla celów bezpieczeństwa odsunięto od pracy ponad 200 pracowników powyżej 60. roku życia oraz tych, którzy mają choroby współistniejące. Ponadto w momencie potwierdzenia pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem wśród pracowników firmy wprowadzono dodatkowe środki bezpieczeństwa, tj. obligatoryjne noszenie maseczek przez pracowników na terenie zakładu, obowiązkowe mierzenie temperatury czy ograniczenie do niezbędnego minimum wizyt osób z zewnątrz na terenie obiektów należących do spółki. Zwiększono także liczbę punktów dezynfekcyjnych celem jeszcze częstszego mycia i odkażania rąk.

Źródło: www.echodnia.eu


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)