Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Animex i Agri Plus – ponad 750 tys. szt. maseczek, rękawiczek i gogle trafiło do szpitali

W ostatnich dniach do 30 placówek medycznych i opiekuńczych trafiło ponad 1,5 mln zł oraz wyposażenie do ochrony przed koronawirusem z firmy Animex i Agri Plus. 
1 maja 2020, 12:33
Firma Animex i Agri Plus zaangażowała się w czynną pomoc polskim placówkom medycznym i opiekuńczym. W ostatnich dniach przekazała ponad 1,5 mln zł oraz 750 tys. szt. maseczek, rękawiczek i gogli z Chin posiadających niezbędny certyfikat i atest. 

Z ogromną radością możemy zakomunikować przekazanie sprzętu ochronnego po tym, jak w marcu wsparliśmy placówki medyczne dotacjami pieniężnymi. Zdaliśmy sobie sprawę ze skali problemu, jaki wywołał koronawirus, przez co byliśmy otwarci na udzielenie dodatkowej pomocy – mówi Jacek Dziełak, prezes Animex Foods.

Równolegle do podjętych działań, zakład wyrobów pościelowych w Krakowie, należący do spółki Animex, już ponad miesiąc temu przestawił całkowicie swoją produkcję na szycie maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. Każdego dnia produkowanych jest 3 tysiące masek bawełnianych, które wspierają lokalne akcje pomocowe oraz zakłady Animex i Agri Plus, a wkrótce trafią również do wybranych jednostek medycznych i opiekuńczych w całej Polsce.

– Środki finansowe, sprzęt ochronny oraz wysokiej jakości żywność, to nasze wsparcie, poprzez które możemy dzisiaj wspomóc walkę z koronawirusem. Jesteśmy dumni z możliwości włączenia się w ogólnokrajową pomoc. Mamy także świadomość z odpowiedzialności za lokalne społeczności, jaka na nas spoczywa – podkreśla Dyrektor Zarządzająca Agri Plus Monika Ejchart. W kolejnych tygodniach firmy zintensyfikują działania mające na celu zwiększenie ilości przekazywanych produktów spożywczych, które trafiają do osób potrzebujących, w szczególności przebywających na kwarantannach oraz seniorów.

Źródło: animex.pl
Fot: Animex


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)