Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Animex: koronawirus w zakładzie na Pomorzu Zachodnim

Obrazek

Firma Animex Foods poinformowała o 26 przypadkach COVID-19 wśród pracowników zakładu produkcyjnego w Szczecinie.

Dominika Mulak21 września 2020, 11:10
Rzecznik Animex Foods, Łukasz Dominiak poinformował o 26 przypadkach koronawirusa wśród załogi zakładu produkcyjnego w Szczecinie (18 z nich dotyczyło pracowników spółki, pozostałe firmy zewnętrznej).

- W chwili otrzymania informacji o pierwszych przypadkach zakażenia koronawirusem, wszyscy pracownicy mający bezpośredni kontakt z osobami zarażonymi zostali odsunięci od pracy - poinformował w czwartek.

Następnego dnia potwierdzono kolejne dwa przypadki zakażenia wśród osób przebywających na kwarantannie. W związku z tym władze spółki postanowiły o prewencyjnym skierowaniu do domów ponad 80 pracowników w wieku powyżej 60. roku życia, a także tych, którzy zmagają się z chorobami przewlekłymi.

Jak informuje portal Głos Szczeciński, celem przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa na terenie zakładu ograniczono również liczbę osób wykonujących swoje obowiązki służbowe na obszarze wybranych wydziałów.

- Zakład w Szczecinie zachowując zasady reżimu sanitarnego kontynuuje swoją produkcję. Nieprzerwanie prowadzony jest monitoring sytuacji epidemiologicznej na terenie firmy - poinformowały władze spółki w wydanym oświadczeniu.

Źródło: www.gs24.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)