Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Animex walczy o zahamowanie zakażeń na COVID-19

Obrazek

To już 38 osób - tyle na dziś jest zakażonych koronawirusem pracowników zakładu mięsnego w Starachowicach. 170 pozostaje na kwarantannie, część załogi odesłano do domów.

Paulina Janusz-Twardowska27 maja 2020, 11:51
Jak informuje starachowicki SANEPID, koronawirusa zdiagnozowano już wśród 38 pracowników zakładów mięsnych Animex Foods w Starachowicach. To o czterech więcej niż jeszcze wczoraj wieczorem.
W związku z rozprzestrzeniającym się zakażeniem  170 osób z firmy zostało skierowanych na kwarantannę oraz na badanie w kierunku COVID-19.

Jak informuje rzecznik prasowy Animeksu Łukasz Dominiak, firma podjęła decyzję o prewencyjnym skierowaniu do domów osób z wybranych wydziałów. Dodatkowo każdy pracownik, który wykazuje jakiekolwiek objawy złego stanu zdrowia jest kierowany na badania w zakresie wirusa SARS-CoV-2.

Dominak podkreśla, że na terenie zakładu jest obligatoryjne noszenie maseczek, pracownicy mają mierzoną temperaturę i do niezbędnego minimum ograniczono wizyty osób z zewnątrz. Ponadto podjęto działania mające na celu zwiększenie ilości punktów dezynfekcyjnych oraz wprowadzono dodatkowe mycia i sanityzacje zakładu. Kolejnym elementem wdrożonym w ramach ochrony bezpieczeństwa pracowników była reorganizacja czasu i miejsca pracy oraz np. korzystania ze stołówek zakładowych.

Pomimo wykrytych zakażeń, zakład w Starachowicach, który zatrudnia w sumie 1500 pracowników kontynuuje swoją produkcję.


Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)