Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

ASF u dzików: Kolejne 43 przypadki

19.04.2018

Drukuj

ASF u dzików: Kolejne 43 przypadki

Artykuł dostępny

Główny Lekarz Weterynarii poinformował w komunikacie o potwierdzeniu wystąpienia 1900-1942 przypadku ASF u dzików, na podstawie wyników badań otrzymanych z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF w dniach 9 -15 kwietnia 2018 r. 

r e k l a m aNajwięcej padłych dzików znaleziono w okolicach Warszawy. ASF szaleje przede wszystkim w powiecie legionowskim. Sytuacja nie wygląda dobrze również w województwie lubelskim, gdzie zaobserwowano w ostatnich dniach kolejnych 16 przypadków. Tylko jeden dzik z ASF został odstrzelony, reszta to dziki padłe w wyniku choroby, w niektórych przypadkach nawet nie można było określić ich płci. 
  • województwo mazowieckie  (22) 
  • województwo warmińsko-mazurskie (4)
  • województwo lubelskie  (16)
  • województwo podlaskie (2)
W gospodarstwach utrzymujących trzodę chlewną ASF na szczęście na razie ucichł, ostatnie ognisko, nr 108, zanotowano 23 lutego br. W gospodarstwie utrzymywano 640 świń - znajduje się w gminie Jabłoń, w powiecie parczewskim, w województwie lubelskim. Aktualna tabela i mapa ASF znajduje się tutaj https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/asf-w-polsce

Polecany artykuł

Świnie na Białorusi znikają... Co się z nimi dzieje?dkol/na podst. bip.wetgiw.gov.pl/asf/mapa/

Polecane dla Ciebie:

article icon

Zboża: początek roku z wzrostami cen

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii