Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Blokada sprzedaży 1 mln świń w Niemczech

Obrazek
Jak donosi portal euromeat.new.com na niemieckich fermach z powodu COVID-19, zastoju zakładów mięsnych i problemów eksportowych zablokowanych jest około 1 mln tuczników gotowych do sprzedaży. 
Dorota Kolasińska19 grudnia 2020, 08:19
Niestety historia lubi się powtarzać. W Polsce rolnicy mają takie problemy od kilku lat, ciekawe, jak szybko Niemcy poradzą sobie z kryzysem. Około 1 mln tuczników gotowych do uboju czeka w niemieckich gospodarstwach. 

Zastój rynkowy wywołany COVID-19, zamkniętymi ubojniami i zakładami mięsnymi, ale również blokadą eksportu wieprzowiny do Chin wywołuje nerwową atmosferę wśród rolników. 

Mimo przedświątecznego wyższego zapotrzebowania na mięso, obecnie podaż na rynku europejskim jest zbyt wysoka żeby przyjąć 300 tys. ton wieprzowiny. Niemcy muszą sobie z tym jakoś poradzić samodzielnie. Sprawy nie ułatwia zamknięcie lub ograniczenie działalności zakładów ubojowych i zablokowany rynek azjatycki. ASF mimo wszelkich starań niemieckich władz nadal się rozprzestrzenia w Brandenburgii i Saksonii. 

Liczba przypadków ASF u dzików wzrosła w tym tygodniu do ponad 300, w 4 strefach – trzech w Brandenburgii, a jednej w Saksonii. W tym miesiącu potwierdzono 49 przypadków, 18 w powiecie Gorlitz w Saksonii i 31 w powiecie Markish-Oderland w Brandenburgii.

Oprac. dkol na podst. euromeat.new.com
Fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)