Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Bruksela nie pomoże hodowcom trzody

02.02.2018

Drukuj

Bruksela nie pomoże hodowcom trzody

Artykuł płatny

Wniosek o nadzwyczajną pomoc został złożony na początku tego tygodnia, ale zabiegi dyplomatyczne o jego poparcie trwały znacznie dłużej.
– Niestety w rozmowach, które minister Jurgiel prowadził z naszymi partnerami na Gruene Woche czy podczas szczytu Grupy Wyszehradzkiej, nie wszystkie państwa chciały poprzeć nasze wnioski. Hiszpanie wprost powiedzieli, że ich producenci wieprzowiny odłożyli ostatnio na wieprzowinie na tyle dużo, na czarną godzinę, że teraz rząd nie będzie popierać naszego wniosku o pomoc nadzwyczajną – tłumaczył wiceminister Bogucki.

W Komisji Europejskiej staraliśmy się o uruchomienie mechanizmu prywatnego przechowywania i dopłat do eksportu, argumentując, że od września 2017 r. w Polsce obserwowany jest spadek cen skupu świń o prawie 25%. Jednocześnie wyższe niż przed rokiem ceny zbóż skutkują wzrostem kosztów produkcji. Ale również zdaniem brukselskich urzędników nie ma obecnie potrzeby uruchamiania nadzwyczajnej pomocy dla rynku wieprzowiny.

Przeczytaj cały artykuł w wersji premium
dla prenumeratorów.

Jeśli jesteś prenumeratorem, lub wykupiłeś dostęp do serwisu - ZALOGUJ SIĘ
Nie masz wykupionego dostępu wybierz jedną z opcji:

Pojedynczy artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Miesięczny dostęp
+ e-wydanie

19,90 zł

/ za miesiąc

Zamawiam

Dla prenumeratorów

0,00 zł

Zaloguj się

Mam już prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii