Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Chiny uruchomią rezerwy magazynów państwowych

Obrazek

Władze Chin, ze względu na trudną sytuację dotyczącą wieprzowiny są zmuszone do uruchomienia mrożonych zapasów mięsa z państwowych magazynów. Detaliczne ceny wieprzowiny są bardzo wysokie. 

Dorota Kolasińska29 sierpnia 2019, 13:11
Chińskie ministerstwo handlu oświadczyło, że w odpowiednim czasie uwolni rezerwy magazynów państwowych mrożonej wieprzowiny, wołowiny i baraniny, aby zwiększyć podaż mięsa na rynku. Ceny wieprzowiny bowiem osiągnęły rekordowy poziom w związku z likwidacją 1/3 pogłowia świń przez afrykański pomór świń szalejący w tym kraju. Ceny detaliczne dla konsumenta zaczęły znacząco rosnąć od czerwca i osiągnęły obecnie 32,4 juany za kg (17,90 zł).

Dane chińskiego resortu rolnictwa wykazały prawie 50% wzrost cen w stosunku do ubiegłego roku. Rząd Chin wezwał producentów do podjęcia środków wspierających ożywienie produkcji.

Chiny dość często zwalniają część rezerwowego, mrożonego mięsa ze składów, gdy ceny są wysokie lub w okresach wysokiego popytu, takich jak tygodnie przed krajowymi świętami. Według medialnych doniesień tylko w styczniu uwolniono 9,6 tys. ton wieprzowiny, nie wiadomo jednak jaki wolumen wieprzowiny Chiny posiadają w rezerwie. Jest to idealny moment na zwiększenie eksportu wieprzowiny do Chin i szansa dla wielu krajów na uzyskanie dobrych cen. 

oprac. dkol na podst. reuters.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)