Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Czynniki sprzyjające wzrostom cen tuczników

Obrazek

Krajowy Związek Pracodawców i Producentów Trzody Chlewnej prognozuje wzrosty cen tuczników. Istnieje wiele czynników sprzyjających wzrostom w naszych cennikach. 

Dorota Kolasińska13 listopada 2019, 09:50
KZPIPTCh prognozuje możliwy wzrost ceny tuczników przed świętami Bożego Narodzenia. Związek wymienia wiele czynników, które sprzyjają wzrostom cen w Europie, a dzięki temu i naszym. Jednak nie można mieć pewności, jak zachowają się Polskie skupy żywca i czy pójdą z trendem europejskim. 

Krajowy Związek Pracodawców i Producentów Trzody Chlewnej za czynniki sprzyjające wzrostom wymienia następujące:

– na duńskim (trend trwa 6 tyg.) i holenderskim (5 centów w górę) rynku ceny tuczników wzrosły
– chiński import sprzyja wysokim cenom w Europie
– w okresie przedświątecznym ceny tuczników w krajach Unii Europejskiej wzrosną, a głównym motorem napędzającym wzrost cen będzie popyt ze strony Chin, który przeciągnie się również na styczeń przyszłego roku. W końcu stycznia Chińczycy będą bowiem witali nowy rok, a głównym mięsem zwyczajowo serwowanym w czasie świąt jest wieprzowina.
Cena niemieckich tuczników nie wykazuje tendencji wzrostowej w notowaniach VEZG z dnia 6/11/2019 cena została utrzymana na wysokości 1,85 €/kg (wbc).

Co ciekawe w krajowym skupie ceny stopniowo spadają o ok. 20 gr. 

USA z kolei od kilku tygodni notuje rekordowe dostawy wieprzowiny do Azji. Z powodu ASF takie kraje azjatyckie jak Chiny, Wietnam, Filipiny Południowa Korea zamawiają coraz więcej wieprzowiny w Stanach Zjednoczonych.

oprac. dkol na podst. kzpiptch.pl
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)