Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Eksport wieprzowiny: Brazylia w dół, USA w górę

14.11.2017

Drukuj

Eksport wieprzowiny: Brazylia w dół, USA w górę

Artykuł dostępny

Jako główną przyczynę tej sytuacji podaje się spadek sprzedaży wieprzowiny do Chin, która zmniejszyła się o prawie połowę w porównaniu z rokiem poprzednim do 35 720 ton. Ponadto eksport do Hongkongu spadł o 17% do 69 820 ton.

r e k l a m aWśród krajów, które pozyskały więcej wieprzowiny z Brazylii w pierwszych dziewięciu miesiącach 2017 roku znalazła się Rosja z wynikiem 204 430 ton, czyli o 12% większym niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Najbardziej dynamicznie rozwijał się eksport do Argentyny. Wielkość dostaw do tego sąsiadującego z Brazylią kraju wzrosła o prawie 50% do 22 860 ton. W pierwszych trzech kwartałach 2017 roku odnotowano również wzrost sprzedaży wieprzowiny do Singapuru i Urugwaju.

W przeciwieństwie do Brazylii i Unii Europejskiej, Stany Zjednoczone były w stanie znacząco zwiększyć wywóz wieprzowiny w pierwszych trzech kwartałach 2017 r. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Według amerykańskiej organizacji zajmującej się eksportem mięsa (USMEF) sprzedaż z krajów trzecich (łącznie z produktami przetworzonymi) wzrosła o 8,0% do 1,79 miliona ton. Wprawdzie Chiny kupiły od USA o 13% mniej mięsa wieprzowego (241 130 ton), to Amerykanie zrekompensowali to sobie wyższą o 15% sprzedażą do Meksyku - łącznie 586 000 ton. Zauważalnie więcej wieprzowiny z USA eksportowano także do Korei Południowej i kilku krajów Ameryki Południowej.

oprac. bcz na podstawie AgE

Read more in the premium version

article icon

Rynek zbóż: raczej bez dobrych wiadomości

Order a premium version

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii