EuroTier 2018 – trendy w nowoczesnej produkcji
W nowoczesnej produkcji świń coraz więcej uwagi poświęca się funkcjonalności sprzętu i monitorowaniu wyników. Sprawdzamy dla Was jakie rozwiązania pojawiły się na tegorocznych targach EuroTier w Hanowerze w Niemczech.
Najważniejszymi tematami w żywieniu świń są systemy mające czynnie wpływać na zdrowotność stad. W szerokiej ofercie wystawców widać wyraźny trend w ograniczaniu surowców GMO w paszach dla zwierząt. Coraz poważniej dyskutowany temat zdrowej żywności przejawia się nawet w ograniczaniu zastosowania oleju palmowego dla świń. Firmy z branży żywieniowej starają się znajdować alternatywy dla niepożądanych przez konsumentów surowców paszowych.
W tegorocznej edycji targów widać duży nacisk wystawców na funkcjonalność rozwiązań w produkcji oraz na łatwość monitoringu uzyskiwanych wyników. Wiele firm skupiło się na rozwiązywaniu problemów zbyt niskiej higieny w chlewniach i skutecznemu usuwaniu uchybień w tym zakresie. Ma to mieć największe znaczenie w utrzymaniu zdrowotności stad świń.
Innym niebagatelnym problemem, który podejmują firmy z branży jest redukcja emisji amoniaku. ma ona następować nie tylko przez specjalistyczne żywienie zwierząt, ale również przez zaawansowane systemy separowania moczu od kału.
Z niektórymi nowościami z EuroTier 2018 mogą się Państwo zapoznać już w listopadowym numerze "top agrar Polska". Inne ciekawe rozwiązania zaprezentujemy również w grudniowym wydaniu.
Przeczytaj również

Automatyczne ramię dojarni karuzelowej

Doglebowe aplikowanie gnojowicy to konieczność dla coraz większej grupy rolników w Europie

Firma Zunhammer zaprezentowała system precyzyjnego pomiaru składników gnojowicy

Kuchnia paszowa w systemie automatycznego karmienia firmy Lely

Na europejskim rynku sprzętu do zadawania paszy próbują się przebić także firmy z Kanady.

Na specjalnym ringu rolnicy mogą podziwiać m.in. buhaje ważące ponad 1000 kg.

Na targach nie mogło zabraknąć także stref rozrywki.

Nawożenie gnojowicą na dużą skalę umożliwiają m.in. maszyny samojezdne.

Nie tylko krowy i świnie są mocnym punktem wystawy w Hanowerze

Nowe rozwiązania wśród wygrodzeń dla bydła dotyczą zastosowania tworzyw sztucznych zamiast stali.

Nowy model podgarniacza paszy na stoisku DeLaval

Przyczepa do przewozu np. bydła z antypoślizgową podłogą.

Sporą część wystawy stanowi wyposażenie obiektów inwentarskich, w tym wygrodzenia dla cieląt.

Sprzęt pomocny w ugniataniu pryzmy kiszonki.

Systemy automatyczne coraz częściej odpowiadają także za odpajanie cieląt.

Taczka z własnym napędem - praktyczny pomocnik w gospodarstwie.

Teagle prezentuje unowocześnione modele ścielarek zarówno do obór jak i kurników

Wystawie maszyn i urządzeń towarzyszy prezentacja championów m.in. wśród różnych ras bydła.

Zwiedzający mogą podziwiać różne rasy owiec.
EuroTier 2018
EuroTier 2018
EuroTier 2018
EuroTier 2018
EuroTier 2018
EuroTier 2018
EuroTier 2018
EuroTier 2018
EuroTier 2018