Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Feromony w sprayu, aby ruja była bardziej widoczna

Co możemy zrobić, aby te nasze lochy po wyjściu z porodówki jak najszybciej weszły w ruję, żebyśmy mogli je skutecznie pokryć? Zapytaliśmy o to dr Wojciecha Korczyńskiego z firmy Vetoquinol-Biowet podczas III Forum Rolników i Agrobiznesu: Świnie!

Dominika Mulak5 lipca 2021, 15:19
– Mamy wiele mechanizmów, czynności, które to utrudniają począwszy od genetyki. Wysokoplenne rasy, jak DanBred, bardzo często już pierwszą ruję, która może spowodować dużo zamieszania, mają na porodówce. Jeśli te lochy wyjdą z porodówki to oczywiście wymaga to jak najkrótszego czasu żeby się zregenerowały po laktacji. Tutaj mamy bardzo dużo ciekawych zabiegów do przeprowadzenia, przede wszystkim przygotowanie i zaopatrzenie w paszę wysokoenergetyczną – mówi lek. wet. dr Wojciech Korczyński z firmy Vetoquinol-Biowet.

– Druga kwestia to stymulacja światłem, ponieważ nawet ta wysublimowana genetyka ma jakiś pierwiastek prymitywny. Uważa się, że światło, na odpowiedniej wysokości, odpowiednie natężenie, powinno świecić w sektorze krycia 16 godzin na dobę – dodaje.

Co więcej możemy zrobić? Koniecznie obejrzyj cały wywiad!


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)