Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Gra wstępna w chlewni

Obrazek

Zalotne szturchanie, drapanie, głaskanie i dosiad – to tylko niektóre elementy sztuki miłosnej w chlewni. Jak podniecić lochy, aby skutecznie je pokryć podpowiada nasz ekspert – Urszula Pałyska, zootechnik. 

Anna Kurek3 grudnia 2017, 06:00
Jak skutecznie pokryć lochy?

– W sektorze krycia należy pamiętać, że lochy najpierw lubią dobrze zjeść, a dopiero potem mają chęć na amory. Po porannym karmieniu, kiedy samice są najedzone, szczęśliwe i wypoczęte, gotowe są skupić się na przyjemności jaką niewątpliwie jest kontakt z knurem – mówi Urszula Pałyska, zootechnik. Samca najlepiej okazywać dwa razy dziennie, po karmieniu.

W sektorze krycia z pojedynkami knur idzie powoli tuż pod nosami loch. Najlepiej jeśli każda dostanie swój czas na tzw. buzi - buzi, czyli kontakt ryj w ryj.  Inseminator natomiast musi zastąpić knura w kojcu i naśladować jego zachowanie w grze wstępnej. 

– Tak. To człowiek wykonuje pracę związaną ze stymulacją lochy, jeśli stoi ona w pojedynce – uważa Pałyska. 

Najpierw oceniamy srom, sprawdzamy czy jest on nabrzmiały. Następnie próbujemy sprowokować samice do pokazania odruchu tolerancji. Powinnismy podbijać kolanem brzuch samicy, tak jak to robi knur ryjem lub tez zastosować chwyt za słabiznę. Dopiero potem można delikatnie pogłaskać lub podrapać ją po grzbiecie. Ostatnim etapem jest dosiad zwierzęcia, jeśli widoczny jest odruch tolerancji. 

O tym jak pracować z knurem oraz w jaki sposób stymulować samice w czasie inseminacji przeczytacie Państwo w grudniowym wydaniu "top świnie".
Zapraszamy do lektury.   aku
Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)