Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

GUS liczy świnie. Już niedługo poznamy nowe dane statystyczne krajowego pogłowia

06.03.2018

Drukuj

GUS liczy świnie. Już niedługo poznamy nowe dane statystyczne krajowego pogłowia

Artykuł dostępny

Kolejna edycja badania liczebności pogłowia trzody chlewnej oraz produkcji żywca wieprzowego w Polsce ruszyła 1 marca br. Akcja prowadzona w losowo wybranych gospodarstwach rolnych na terytorium całego kraju potrwa do 16 marca br. Do 5 marca rolnicy mogli korzystać z internetowego formularza. Od dziś, tj. od 6 marca z wylosowanymi gospodarstwami telefonicznie lub osobiście skontaktują się ankieterzy Urzędu Statystycznego i poproszą o udostępnienie niezbędnych do przeprowadzenia badania statystycznego danych. 

r e k l a m aJuż niedługo będziemy mogli przekonać się, czy wykazywane w poprzednich badaniach tendencje w zmianach w krajowym pogłowiu potwierdzą się. Przypomnijmy, że ostatnio (w grudniu 2017 r.) prowadzone analizy wykazały wzrost importu świń przeznaczonych na tucz aż o 6,5%, co wynikało m.in. ze spadku produkcji prosiąt w krajowych chlewniach, który wyniósł 3,1%. Mogliśmy również cieszyć się znacznym, bo aż o 5,8% (50 tys. szt.) wzrostem liczebności stada podstawowego loch. Podczas tego badania wykazano, że krajowa populacja świń wynosi 11 897, 7 tys. szt. aku

Polecane dla Ciebie:

article icon

Wyrok na dym z komina sąsiada

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii