Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Hiszpania: w odpowiedzi na krytykę sektor trzody chlewnej organizuje kampanię wizerunkową

Obrazek

Hodowcy z Hiszpanii mają już dość szerzącej się wśród mieszkańców miast krytyki na temat sektora trzody chlewnej. Ich zdaniem, wynika to z braku wiedzy nt. produkcji świń, dlatego postanowili zorganizować kampanię wizerunkową.

Dominika Mulak23 lutego 2022, 18:56
Poprzez gigantyczną kampanię plakatową hiszpańska organizacja branżowa Interporc chce zwrócić uwagę mieszkańców miast na osiągnięcia krajowego sektora wieprzowiny. Płótno o powierzchni 254 m2 z hasłem "Bądź dumny z naszych hodowców, którzy każdego dnia zajmują miejsce na Twoim stole" zostało zawieszone na budynku na słynnym placu "Puerta del sol" w Madrycie.

Zwrócenie uwagi na pracę hodowców świń


- Celem akcji jest zwrócenie uwagi na pracę gospodarstw, które dbają o zdrowie naszej planety, troszczą się o zwierzęta, stosując najwyższe na świecie standardy dobrostanu zwierząt i dostarczają obywatelom mięso i produkty wieprzowe najwyższej jakości - wyjaśnił prezes Interporc Manuel Garcia. - Konsumenci coraz częściej wymagają wysokiej jakości żywności i zrównoważonej produkcji, a hiszpański przemysł wieprzowy spełnia oba te wymagania. Fakt, że mimo to jest on krytykowany przez społeczeństwo, wynika z braku wiedzy ludności na temat tej produkcji - dodał.

W ostatnich miesiącach w Hiszpanii głośno krytykowano rozwój mega chlewni. W dyskusję zaangażował się hiszpański minister spraw konsumenckich Alberto Garzón. W wywiadzie dla brytyjskiego dziennika "The Guardian" przedstawiciel lewicowej partii Podemos oświadczył na przełomie roku, że Hiszpania eksportuje mięso niskiej jakości, pochodzące od zwierząt "torturowanych" w wielkich zakładach. Interporc i inne organizacje branżowe oskarżyły wówczas Garzóna o nieodpowiedzialne zachowanie. Minister próbował stworzyć sztuczną konfrontację z sektorem, który odgrywa pierwszorzędną rolę społeczną i gospodarczą w Hiszpanii.

Oprac. na podstawie AgE
Fot. www.topagrar.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)