Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Ile możemy zaoszczędzić na żywieniu tuczników stosując pasze w formie płynnej?

Temat żywienia świń na mokro wraca do nas wtedy, gdy ceny pasz są bardzo wysokie. Ile możemy zaoszczędzić stosując pasze w formie płynnej? Zapytaliśmy o to Józefa Homanowskiego z firmy Pellon podczas III Forum Rolników i Agrobiznesu: Świnie!

Dominika Mulak3 lipca 2021, 14:30
– Żywienie płynne to przede wszystkim mniejsze zużycie paszy, ale też pasza płynna jest chętniej pobierana przez tuczniki, zwłaszcza teraz, gdy temperatury w kraju są powyżej 30 stopni – mówi Józef Homanowski z firmy Pellon.

Ceny zbóż wywindowały ostro w górę, a co za tym idzie pasze są bardzo drogie. Jaki jest obecnie stosunek kosztów żywienia tucznika na mokro do kosztów żywienia tucznika na sucho?
– Stosując żywienie na mokro możemy w tej chwili zaoszczędzić ok. 100 zł na tuczniku dlatego, że koszty żywienia paszą suchą są horrendalne. Jeżeli zboże kosztuje w granicach 800-900 zł/t to pasza nie może być tania, a z kolei ceny ubocznych zamienników zboża stoją w miejscu. Ta różnica jest obecnie bardzo wyraźna - dodaje.

Dożywianie świń kiszonym ziarnem kukurydzy - jakie dawki można stosować w żywieniu na mokro? Koniecznie obejrzyj wywiad!


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)