Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Jak zwiększyć pobranie paszy przez prosięta?

Problem z pobieraniem paszy przez prosięta spowodowany jest m. in. przez gorzki smak niektórych surowców. Jak go ograniczyć i jednocześnie wspomóc hodowców? O to zapytaliśmy dr Marcina Kamińskiego z Lucta Polska podczas III Forum Rolników i Agrobiznesu: Świnie!

Dominika Mulak28 czerwca 2021, 09:29
– Kwestia pobrania paszy jest kluczowa, ponieważ nawet jeśli wykorzystujemy różnego rodzaju efektywne dodatki paszowe to jeżeli nie zostają one pobrane przez zwierzęta to niestety nie mogą one działać i zapewnić poprawy wyników produkcyjnych – mówi dr Marcin Kamiński z Lucta Polska.

Gorzki smak niektórych surowców zdecydowanie ogranicza pobranie paszy przez prosięta.
– Ze strony firmy Lucta proponujemy dodatek paszowy Luctamax BitterOff, który jest synergistyczną kombinacją czterech smaków, działających poprzez efekt maskowania gorzkiego smaku i efekt blokowania receptorów smakowych – dodaje.

Jak podkreśla dr Marcin Kamiński, liczne doświadczenia przeprowadzone przez firmę wykazały, że dodatek jest niezwykle skuteczny i może ograniczyć negatywny wpływ gorzkiego smaku na pobranie paszy, zwiększając pobranie paszy u prosiąt i w konsekwencji poprawiając ich wyniki produkcyjne.

Dla jakiej grupy świń stosuje się ten dodatek? Czy jest on przeznaczony wyłącznie dla prosiąt? Koniecznie obejrzyj cały wywiad!


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)