Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Jak zwiększyć pobranie paszy przez prosięta?

Problem z pobieraniem paszy przez prosięta spowodowany jest m. in. przez gorzki smak niektórych surowców. Jak go ograniczyć i jednocześnie wspomóc hodowców? O to zapytaliśmy dr Marcina Kamińskiego z Lucta Polska podczas III Forum Rolników i Agrobiznesu: Świnie!

Dominika Mulak28 czerwca 2021, 09:29
– Kwestia pobrania paszy jest kluczowa, ponieważ nawet jeśli wykorzystujemy różnego rodzaju efektywne dodatki paszowe to jeżeli nie zostają one pobrane przez zwierzęta to niestety nie mogą one działać i zapewnić poprawy wyników produkcyjnych – mówi dr Marcin Kamiński z Lucta Polska.

Gorzki smak niektórych surowców zdecydowanie ogranicza pobranie paszy przez prosięta.
– Ze strony firmy Lucta proponujemy dodatek paszowy Luctamax BitterOff, który jest synergistyczną kombinacją czterech smaków, działających poprzez efekt maskowania gorzkiego smaku i efekt blokowania receptorów smakowych – dodaje.

Jak podkreśla dr Marcin Kamiński, liczne doświadczenia przeprowadzone przez firmę wykazały, że dodatek jest niezwykle skuteczny i może ograniczyć negatywny wpływ gorzkiego smaku na pobranie paszy, zwiększając pobranie paszy u prosiąt i w konsekwencji poprawiając ich wyniki produkcyjne.

Dla jakiej grupy świń stosuje się ten dodatek? Czy jest on przeznaczony wyłącznie dla prosiąt? Koniecznie obejrzyj cały wywiad!

Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy