Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Jakie są zalety bezigłowego szczepienia świń?

Dlaczego warto zainwestować w system bezigłowego szczepienia świń? Zapytaliśmy o to Aleksandra Furmanowskiego z firmy Hipra podczas III Forum Rolników i Agrobiznesu: Świnie!

Dominika Mulak3 lipca 2021, 13:24
Firma Hipra przez ostatnie osiem miesięcy pracowała nad wypuszczeniem najnowszego modelu urządzenia Hipradermic do szczepień śródskórnych.

– Szczepienia śródskórne, jak już sama nazwa mówi, polegają na tym, że dawka szczepionki w tym przypadku podawana jest stosunkowo powierzchownie. Nie wbijamy tego głęboko, domięśniowo tylko w obszar tak naprawdę 2-3 mm pod naskórkiem – mówi Aleksander Furmanowski z firmy Hipra. Jak podkreśla, ten obszar skóry, mówimy tu o skórze właściwej, jest bardzo bogato uzbrojony w elementy układu odpornościowego i to w dużym stopniu gwarantuje nam dużą skuteczność tych szczepień.

– Dawka podawana drogą śródskórną jest dawką małą w sensie objętości, bo jest to 0,2 ml. To niesie za sobą duże korzyści, chociażby związane z tym, że we flakonie urządzenia mamy 250 dawek, co ma przełożenie na wagę i całą logistykę związaną z procesem szczepień – dodaje ekspert.

Jakie są jeszcze korzyści tego typu szczepień? Koniecznie obejrzyj cały wywiad!


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)