Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Jesteś hodowcą świń? W tym tygodniu kończy się nabór wniosków o wsparcie na bioasekurację

Obrazek

ARiMR przypomina o kończącym się naborze wniosków o wsparcie na bioasekurację. Zobacz do kiedy masz czas!

Dominika Mulak24 sierpnia 2021, 16:14
Jeśli posiadasz w swoim gospodarstwie świnie i miałeś zamiar złożyć wniosek o wsparcie na bioasekurację to niewiele czasu Ci zostało. Tylko do piątku, 27 sierpnia br., można ubiegać się o refundację części wydatków poniesionych na działania bioasekuracjne.

Co obejmuje dofinansowanie?


Jak podaje ARiMR, dofinansowanie obejmuje zakup mat dezynfekcyjnych, sprzętu do dezynfekcji, dezynsekcji lub deratyzacji; zakup odzieży ochronnej oraz zabezpieczenie budynków, w których są utrzymywane świnie, przed dostępem zwierząt domowych.

Każdy hodowca może ubiegać się o refundację do 50% poniesionych kosztów, a wsparcie ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

Przypominamy, że do wniosku o udzielenie wsparcia na ww. działanie, należy dołączyć oryginały lub kopie faktur, rachunków, umów, które potwierdzają poniesione wydatki wraz z dowodami zapłaty potwierdzającymi ich poniesienie  do dnia zakończenia terminu składania wniosków w danym roku kalendarzowym. Co więcej, należy przedłożyć oświadczenie o posiadanej w gospodarstwie liczbie świń, a także oświadczenia bądź zaświadczenia dotyczące pomocy de minimis lub pomocy de minimis w rolnictwie.

Dokumenty można dostarczyć osobiście do biur powiatowych ARiMR, skorzystać z platformy ePUAP lub wysłać pocztą.

Źródło: www.arimr.gov.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)