Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Każdego tygodnia po trochu zmniejszają ceny

Obrazek

W tym tygodniu, podobnie jak w ubiegłym, generalnie nie ma większych zmian w cenach skupu, z tym, że zauważalna jest także niewielka tendencja zniżkowa w granicach 10 gr/kg. W stosunku do cen przed dwoma tygodniami różnica wynosi około 20 gr/kg.

Aleksandra Galus13 sierpnia 2015, 11:28

Mimo tych tendencji, zdecydowana większość sprawdzonych przez nas podmiotów skupujących nie zdecydowała się na zmiany cenników, a jeśli już to zrobiła, to raczej po to, by wyrównać do średniej krajowej wynoszącej około 4,00 zł/kg (w przypadku żywca wieprzowego). W zasadzie od trzech tygodni w handlu żywcem wieprzowym jest raczej spokojnie, choć w niektórych rejonach Polski zakłady mówią o nieco mniejszych dostawach świń z uwagi na upały. Jednak większość ubojni ma już rozplanowane zakupy i raczej nie notuje deficytu świń.

Na dzień dzisiejszy, średnia cena skupu żywca wieprzowego wynosi 4,02 zł/kg, natomiast klasy E: 5,25 zł/kg. Działy skupujące podkreślają, że podane przez nich ceny są uśrednione. Wiadomo, że stawka zależy od jakości dostarczanej świni, ilości towaru i wielu innych czynników.

W sprawdzonych przez „top agrar Polska” ubojniach za żywiec wieprzowy płaci się maksymalnie od 3,50 do 4,50 zł/kg. Najwyższa stawka za klasę E to 5,40 zł/kg w województwie wielkopolskim, a najniższa to 4,95 zł/kg w województwie podkarpackim.  ag

Zobacz aktualne ceny skupu tuczników w kraju!


Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)