Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Koniec nielegalnej rzeźni w kujawsko-pomorskim

Obrazek

Ubój, rozbiór tusz oraz wprowadzanie na rynek produktów pochodzenia zwierzęcego, a to wszystko nieleganie. Policja namierzyła i zlikwidowała ubojnię w Koronowie w woj. kujawsko-pomorskim. 

Anna Kurek21 grudnia 2016, 06:00

Bydgoska policja postawiła zarzuty dotyczące działalności gospodarczej prowadzonej bez należytego zezwolenia, polegającej na uboju świń, rozbiórce tusz oraz wprowadzaniu do obrotu produktów z nich pochodzących dwóm zatrzymanym osobom. Z ustaleń służb dochodzeniowych wynika, że działalność odbywała się niezgodnie z wymaganiami weterynaryjnymi i trwała od października 2013 r. do grudnia 2016 r. Po sprawdzeniu zatrzymanych okazało się, że w 2014 r. byli oni już karani za podobne przestępstwo.

Zgodnie z orzeczeniem Sądu Okręgowegow Bydgoszczy osoby te maj zakaz prowadznia działalności gospodarczej w zakresie uboju i przetwórstwa mięsa z uwagi na niedostateczną inferstrukturę, uchybienia techniczne i zaniedbania higieniczno-sanitarne.

Obecnie, zgodnie z Ustawą z dn. 16.12.2005 r. o produktach pochodzenia zwierzęcego zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do roku.    aku

Fot. KWP w Bydgoszczy


Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy