Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Kontrole we francuskich rzeźniach. Inspektorzy z Chin nie mają dobrych intencji?

Obrazek

We wrześniu francuskie rzeźnie zostaną poddane kontroli przez chińskich inspektorów. Producenci mięsa nie ukrywają swojego zaniepokojenia.

Dominika Mulak12 września 2021, 13:52
We wrześniu francuskie rzeźnie trzody chlewnej zostaną skontrolowane przez chińskich inspektorów. Związek producentów mięsa Culture Meat obawia się, że inspektorzy z Chin „nie mają dobrych intencji”. Według Francuskiego Instytutu Hodowli Trzody Chlewnej (Ifip), w wyniku poprzedniej wizyty w Hiszpanii pięć rzeźni straciło zezwolenie na wywóz do Państwa Środka.

Culture Meat podejrzewa, że kontrole są wykorzystywane jako narzędzie do ograniczenia niepożądanego obecnie importu wieprzowiny. Zwiększona produkcja krajowa i wysoki import doprowadziły do sytuacji nadwyżki wieprzowiny i masowego spadku cen świń w Chinach w pierwszej połowie 2021 roku. 

- Aby nie zagrozić ponownemu ożywieniu produkcji krajowej przy wysokich kosztach paszy i niskich cenach producenta, rząd w Chinach wywiera presję na organy wydające pozwolenia i importerów, aby ograniczyć import wieprzowiny - twierdzi stowarzyszenie.

Źródło: AgE
Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)